SAVE

je rekuperační jednotka určena k větrání menších domů a bytů. Rekuperační jednotky SAVE se skládají filtrů na přívodu a na odvodu, rotačního rekuperátoru tepla, elektrického ohřívače a ventilátorů. Ventilátory jsou poháněné EC motory, které mají až o 30% nižší spotřebu elektrické energie. Kapsové filtry, rotační rekuperátor a ventilátory jsou jednoduše vyjímatelné pro čištění nebo údržbu. Rekuperační jednotky SAVE jsou vybaveny plně propojeným vestavěným řídicím systémem. Lze je též napojit na nadřazený řídicí systém přes protokol Modbus a rozhraní RS-485. Jednotky jsou vybaveny automatickým přepínáním mezi zimním provozem s rekuperací tepla a letním provozem bez rekuperace popř. rekuperací chladu. Účinnost rekuperace se pohybuje v rozmezí 75-85%. Jsou určeny k nepřetržitému větrání v automatickém časovém programu. Jednotky mají 3 konfigurovatelné vstupy, na které lze napojit spínače, senzory CO2 nebo senzory vlhkosti.

Varianty:

  • SAVE VSR 150/B (R,L)je určena k větrání menších domů a bytů s podlahovou plochou do 100 m². Jedná se o jednotku s bočními vývody, je vhodná pro podstropní, podlahovou nebo stěnovou montáž. Jednotka je též vybavena hrdlem pro připojení externí digestoře, kde vzduch z digestoře proudí obtokem mimo rotační rekuperátor, a proto nedochází přenášení pachu do přívodu čerstvého vzduchu. K ovládání jednotky slouží externí ovládací panel CD. Ovladač CD spolu s 6 metrovým kabelem je standardní součástí dodávky jednotky.
  • SAVE VTC 200 (R,L) je určena k větrání rodinných domů nebo bytů s podlahovou plochou do 180 m². Díky svým kompaktním rozměrům a možnostem ovládání je vhodná i pro větrání školních tříd, administrativních a obchodních jednotek. Vzhledem k vertikální orientaci hrdel je určena pro stěnovou montáž.  
  • SAVE VTC 300 (R,L) je určena k větrání rodinných domů nebo bytů s podlahovou plochou do 300 m². Díky svým kompaktním rozměrům a možnostem ovládání je vhodná i pro větrání školních tříd, administrativních a obchodních jednotek. Vzhledem k vertikální orientaci hrdel Je určena pro stěnovou montáž.
  • SAVE VTC 700 (R,L) je určena k větrání rodinných domů nebo bytů s podlahovou plochou do 600 m². Díky svým kompaktním rozměrům a možnostem ovládání je vhodná i pro větrání školních tříd, administrativních a obchodních jednotek. Jednotka je vybavena nožičkami a je určena pro podlahovou montáž. 
  • SAVE VTR 300/B (R,L) je jednotka s vývody nahoru určená k větrání menších domů a bytů s podlahovou plochou do 240 m².  Jednotka VTR 300 je vhodná pro stěnovou montáž. Rekuperační jednotka je též vybavena hrdlem pro připojení externí digestoře, kde vzduch z digestoře proudí obtokem mimo rotační rekuperátor, a proto nedochází přenášení pachu do přívodu čerstvého vzduchu. Jednotka se ovládá pomocí vestavěného ovládacího panelu CD.
  • SAVE VTR 500 (R,L) je jednotka s vývody nahoru určená k větrání menších domů a bytů s podlahovou plochou do 360 m². Jednotka VTR 500 je vhodná pro stěnovou montáž. Jednotka se ovládá pomocí vestavěného ovládacího panelu CD. 
  • SAVE VTR 700 (R,L) je určena k větrání nejen rezidenčních objektů, ale také k větrání komerčních a jiných prostorů s podlahovou plochou až do 550 m². Díky svým kompaktním rozměrům a možnostem ovládání je vhodná i pro větrání školních tříd, administrativních a obchodních jednotek. 

 

 


Provozovatel webu, ERICOM s.r.o., se sídlem Strašov 130, Strašov, 533 16, IČ: 06219543, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím