Přílohy:

rovento


ROVENTO 220 D větrací jednotka s regenerací tepla

je větrací jednotka s rotačním regeneračním výměníkem s vysokou účinností.

Jeho hlavní charakteristiky jsou:
Ventilátor s dozadu zahnutými lopatkami ve speciálně tvarované spirální skříni a EC elektromotorem
Elektrický ohřívač 0,4 kW u typu 220 a 0,7 kW u typu 320
Rotační regenerační výměník s přenosem tepla a vlhkosti, účinnost až 84%
Kazetové filtry G4
Vestavná digitální regulace pro připojení Plug & Play
Dálkový ovladač s možností ovládání otáček ventilátoru a výkonu elektrického ohřívače.

 

Skříň
Skříň je bezrámová, ze sendvičových panelů, tloušťky 25 mm, s tepelnou a hlukovou izolací. Vstupní a výstupní připojení je kruhovými hrdly, opatřenými těsnící gumovou manžetou.
Ventilátory
Ventilátor s dozadu zahnutými lopatkami ve speciálně tvarované spirální skříni a EC elektromotorem. Krytí IP44, třída izolace B.
Ohřívač
Topné spirály ohřívače jsou vyrobeny z nerezavějící oceli. Ohřívač je vybaven provozním termostatem s teplotou 60 °C a nesamočinnou tepelnou pojistkou na 120 °C.
Regenerace
Rotační regenerační výměník s přenosem tepla a vlhkosti má účinnost až 84 % při nominálním průtoku vzduchu. Těsnění oběžného kola v dělící rovině zabezpečuje vysokou těsnost kola až 98 %. Výměník je přístupný po otevření čelního víka. Díky vysoké účinnosti rotačního regeneračního výměníku nedochází k jeho zamrzání. Pohon rotoru je realizován indukčním motorem s čelní převodovkou o výkonu 6 W a napájením 230 V/50 Hz.
Filtr
Na odvodu a přívodu jsou kazetové filtry G4. Na přívodu lze variantně volit pylový filtr F7 nebo filtr G4+uhlíkový filtr UF2 omezující přenos pachu v topných sezonách.
El. připojení
Elektrické připojení síťovou šňůrou s koncovkou pro napájení 230 V/50 Hz. Na plášti jednotky je i servisní vypínač pro možnost snadného odpojení od napájení.


Regulace
Vestavná digitální regulace pro připojení Plug & Play. Snadné připojení kabelového ovladače konektorem RJ12. Teplotní čidla jsou umístěna na sání, přívodu a odvodu a sání odpadního vzduchu. Funkce volného vychlazování je řešena manuálním vypnutím otáčení rotačního regeneračního výměníku. Vstupní klapky 230 VAC nejsou součástí dodávky, ale mohou být systémem řízeny. Ovládání zařízení je realizováno kabelovým dálkovým ovladačem s možností VYP/ZAP jednotky, ovládáním otáček ve třech stupních, nastavením teploty ohřevu ve třech stupních a ovládáním rotačního rekuperátoru. Závisí na vybavení jednotky.
Varianty
• D - bez ohřívače
• DI - s integrovaným ohřívačem

Montáž v horizontální poloze s hrdly vedle sebe. U jednotky je třeba mít manipulační prostor pro vyjmutí filtrů a pro provádění periodických revizí.
Informace
Větrací jednotka s rotačním regeneračním výměníkem s vysokou účinností až 84%, vybavena moderními ventilátory a EC elektromotory. Přednastavený kontrolní systém měření a regulace pro snadnou instalaci a spuštění.

 


Provozovatel webu, ERICOM s.r.o., se sídlem Strašov 130, Strašov, 533 16, IČ: 06219543, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím